شرکت پتروشیمی شیمی بافت
شرکت پتروشیمی شیمی بافت
تهران، خیابان آفریقا، بین چهارراه جهان کودک و میرداماد، کوچه پدیدار پلاک ۲۲

تعمیرات اساسی مجتمع پتروشیمی شیمی بافت آغاز شد

رئیس واحد خدمات فنی پتروشیمی شیمی بافت از آغاز عملیات تعمیرات اساسی (اورهال) مجتمع این شرکت از روز شنبه ۸ اردیبهشت ماه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت، مهندس رضا متقی با بیان این‌ مطلب گفت: واحد های شماره یک و دو این مجتمع مطابق با برنامه زمانبندی به مدت ۱۰ روز از ۸ اردیبهشت ماه وارد مرحله تعمیرات اساسی شده است.

به گفته وی در طول این عملیات، تعمیرات جزئی و نیز تمیز کردن کلیه تجهیزات و قطعات انجام شده و همچنین انواع تجهیزات و دستگاه های ثابت و دوار اعم از برج، مبدل حرارتی، پمپ، کمپرسور، موتور و … مورد بازرسی و تعمیرات قرار می گیرد.

رئیس واحد خدمات فنی پتروشیمی شیمی بافت با بیان اینکه فاصله زمانی بین دو عملیات اورهال یا تعمیرات اساسی بسته به کیفیت و کمیت سیستم های ایمنی و نیز سیستم های تشخیص عیوب تعیین می شود، اعلام کرد: تعمیرات اساسی در پتروشیمی شیمی بافت معمولا هر سال یک بار انجام می شود.

مهندس متقی ادامه داد: بازرسی، شستشو، سند بلاست و چسب کاری تیوب شیت مبدل ، بازرسی از راکتور ، سند بلاست تیوب شیت و چسب کاری و تعویض کاتالیست آن، نصب ایستگاه گاز جدید ورودی کارخانه، بازرسی تعدادی از مخازن و خطوط واحدهای ۱ و ۲ و همچنین تعمیر و یا تعویض تعدادی از ولوهای دستی و کنترل ولوهای واحدهای ۱ و ۲ از مهمترین کارهایی است که در این دوره از تعمیرات اساسی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به این مطلب که به دلیل پیچیدگی دستگاه‌های صنعتی و نیز برای جلوگیری از خطرات احتمالی، اورهال را معمولا افراد متخصص و باتجربه در زمینه های مکانیک، الکتریک، الکترونیک و صنایع انجام می‌دهند، افزود: این دوره تعمیرات اساسی به همت و تلاش شبانه روزی پرسنل واحدهای خدمات فنی(نظارت)، تعمیرات، بهره برداری و HSE کارخانه و با رعایت کامل مسائل ایمنی و درکمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

لازم به توضیح است، در عملیات اورهال (تعمیرات اساسی یا بازسازی)، تعمیرات جزئی و نیز تمیزکردن همه تجهیزات و قطعات به دلیل جرم گرفتگی بر روی آنها که موجب کاهش راندمان دستگاه ها و فرسودگی زودتر از موعد این تجهیزات می شود انجام می پذیرد.

شیمی بافت نویسنده این مقاله:

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

English