شرکت پتروشیمی شیمی بافت
شرکت پتروشیمی شیمی بافت
تهران، خیابان آفریقا، بین چهارراه جهان کودک و میرداماد، کوچه پدیدار پلاک ۲۲

خط مشی انرژی

شرکت شیمی بافت به عنوان یکی از مهمترین تولید کننده ماده افزودنی MTBE  در ایران و بزرگترین تولید کننده پس از پتروشیمی بندر امام ، واقع در سایت ۳ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرامام، ضمن توجه به توسعه پایدار و جهت گیری و حرکت در مسیر بنگاه اقتصادی در راستای ارتقای بهره وری انرژی ، کاهش هزینه های انرژی ، استفاده بهینه از انرژی ، کاهش شدت مصرف حامل های انرژی و کاهش اثرات زیست محیطی مرتبط با انرژی که تاثیر مستقیم بر قیمت تمام شده محصول و نهایتا ارزش سهام شرکت دارد، با استراتژی مدیریت علمی  تولید اقتصادی ، نسبت به استقرار و پیاده سازی سیستم مدیریت انرژی ISO 50001  تلاش نموده ، برای رسیدن به اهداف مذکور، خط مشی خود را به شرح ذیل ابلاغ و اعلام نماید:

  1. بهبود سیستم های اندازه گیری و سنجش مصارف حامل های انرژی ، خوراک و محصول
  2. پایش میزان و شدت مصرف انواع حامل های انرژی به منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف و تعریف پروژه های بهبود
  3. بازنگری و بهبود فرایندهای عملیاتی با هدف ارتقای بهره وری و کارایی انرژی
  4. مدیریت و بهینه سازی شبکه های تولید ، توزیع و مصرف حامل های انرژی و بهبود مصرف انرژی در تجهیزات انرژی بر
  5. بهینه سازی شبکه تولید، توزیع و مصرف انواع آب ها، بخار، هوای ابزاردقیق ، هوای صنعتی و نیتروژن و کندانس به نحوی که کمترین هدرروی و بیشترین بازیافت انجام گیرد.
  6. افزایش انگیزه و ارتقای سطح دانش و آگاهی کلیه مدیران و کارکنان مجتمع به طور مستمر در خصوص مدیریت انرژی و مشارکت کلیه کارکنان در کاهش مصارف حامل های انرژی و پرداخت بخشی از درآمد حاصل از کاهش مصرف انرژی به کارکنان به عنوان پاداش بهره وری مشارکت.
  7. ارتقای بهره وری سازمان از طریق کاهش مصرف حامل های انرژی و تعیین چارچوبی برای اهداف کلان و خرد انرژی
  8. اعمال مدیریت انرژی در ساختمان ها و تاسیسات غیر صنعتی
  9. انتخاب و به کارگیری عرضه کنندگان ، پیمانکاران و مشاوران صاحب دانش و صلاحیت و کلیه خدمات و محصولات دارای کارایی انرژی بیشتر، در بخش مدیریت انرژی

این خط مشی جهت اطلاع و آگاهی و به کارگیری کلیه رؤسا ، معاونین و عوامل ذیربط عملیاتی و ستادی در بخش تولید و مصرف حامل های انرژی ابلاغ و اعلام می گردد.

مدیریت شرکت تعهد مینماید با اخذ مجوزهای لازم، کلیه منابع مورد نیاز جهت دستیابی به اهداف فوق را تامین و مدیریت انرژی را در برنامه ریزی کلان کسب و کار شرکت لحاظ نماید و ملزم به عمل  به کلیه تعهدات و الزامات قانونی  به روز متاثر بر بخش انرژی باشد.

                                             

 مدیر عامل پتروشیمی شیمی بافت

English
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/shimiba1/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275